top of page

Group

Public·18 members
Andrew Scott
Andrew Scott

Terapia Strachu Online


Niekiedy wizyta w gabinecie psychoterapeuty bywa utrudniona lub wręcz niemożliwa. Przeszkodą ku temu mogą być np. duża odległość gabinetu od miejsca naszego zamieszkania, częste podróże, urlop, choroba czy wprowadzany kilkukrotnie na przestrzeni ostatniego roku lockdown. Wszystko to może niekorzystnie wpłynąć na ciągłość procesu psychoterapeutycznego, opóźnić jego efekty lub zmniejszyć jego skuteczność. Całe szczęście w dzisiejszych czasach, dzięki udogodnieniom, jakie niesie za sobą Internet, jesteśmy w stanie temu skutecznie zaradzić, korzystając z terapii online. Mimo tego że jest ona w ostatnich latach coraz popularniejsza, część społeczeństwa wciąż nastawiona jest sceptycznie do tego rodzaju wsparcia. A jak jest naprawdę? Czy ich obawy są słuszne? W poniższym artykule przedstawiamy wady i zalety psychoterapii online.




Terapia strachu online


DOWNLOAD: https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Ftinourl.com%2F2uhSAH&sa=D&sntz=1&usg=AOvVaw2Q8mi0FY2EPeoo0Vn8-SnW



Liczne badanie pokazują, że psychoterapia online jest równie skuteczna, co terapia tradycyjna i sprawdza się równie dobrze w przypadku leczenia napadów paniki, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, depresji, stresu pourazowego, nerwicy, lęków, długotrwałego obniżonego nastroju itd.


Naprawienie nieprawidłowych wzorców, które mają swoje źródło w dzieciństwie jest trudne, ale istotne dla twojego osobistego rozwoju. W przejściu przez tę drogę, w odkryciu przyczyn lęku może pomóc psychoterapia. To ona pozwoli dotrzeć do źródeł, zwiększyć samoświadomość i dzięki temu poszukać właściwych, działających rozwiązań. Podczas jej trwania obserwowane i nazywane są schematy wchodzenia w relacje i ich możliwe konsekwencje. Dzięki temu, będąc świadomym swoich zachowań będziesz mógł je zmienić na bardziej właściwe, dostosowane do obecnej sytuacji.


Niezależnie od tego, jakie podejście do pracy z treściami poznawczymi i wewnętrznymi doświadczeniami przyjmie terapeuta poznawczo-behawioralny, pomagając klientom z lękiem (podejście poznawcze, takie jak Beckowskie CBT lub kontekstualne, jak terapia akceptacji i zaangażowania), zwykle stosuje się ekspozycję.


Samotná terapia určitého problému je proces, ktorý často posunie klienta na všetkých úrovniach života. Je jedno, či prišiel riešit zdravie, prácu alebo rodinný život. Uchopenie podstaty problému v jednej oblasti sa väčšinou prejaví v celkovej harmonizácii psychiky. Regresná terapia je orientovaná na človeka, skvalitnenie jeho života a na proces sebapoznania. Úspešne dopĺňa mozaiku existujúcich alternatívnych metód, obohacuje a posúva hranice tradičného vnímania existencie cloveka. Je jednou z celostných prístupov.


Mám klientov, ktorí riešili online a zistili príčinu problému už na prvom sedení. Po určitom čase prišli riešiť niečo nové. Iní riešili jednu tému na 5-6 sedeniach a dopracovali sa k zmene, prijatiu alebo vyriešeniu svojho problému. Niektorí pokračujú v online terapiách pravidelne, napríklad v ťažkom životnom období. Cítia, že terapie im pomáhajú rozumieť sebe, ľuďom okolo a tomu čo im život prináša.


V regrese a aj pri konštelácii je nutné nájsť emočné bloky, ísť do tráum a hľadať nové riešenia v sebe. Nájsť oporu v sebe a komunikovať z pozície tvorcu svojho života a nie obete. Neprijímať situácie ale meniť ich a spájať sa s vnútorným potenciálom. Každé trápenie je zdrojom poznania. Je lekciou, ktorá keď prebehne, narastieme a sme slobodnejší.Každá terapia na tému žiarlivosť je iná.


Fobia jest to stała reakcja strachu, która jest nieproporcjonalna do rzeczywistego zagrożenia. Osoba z fobią reaguje lękiem w nieuzasadnionych okolicznościach i w sytuacjach, w których nie ma obiektywnie zagrażającego bodźca. W efekcie osoba z tym schorzeniem zaczyna unikać miejsc lub sytuacji mogących wyzwalać reakcję fobiczną. Wpływa to na pogorszenie codziennego funkcjonowania i obniżenie dobrostanu.


Stosowane terapie fobii są różne w zależności od konkretnego przypadku. Jak już wspomniano, zazwyczaj najczęściej przeprowadzanym rodzajem psychoterapii jest terapia poznawczo-behawioralna. Metodami stosowanymi w gabinecie terapeutycznym przy leczeniu fobii są m.in.: systematyczna desensytyzacja (odwrażliwianie) i ekspozycja. Odwrażliwianie polega na prezentowaniu bodźców wyzwalających reakcję fobiczną od najsłabszego do najbardziej intensywnego. Ważne w tym procesie jest wprowadzenie pacjenta w stan silnej relaksacji przed przystąpieniem do prezentowania bodźców lękotwórczych.


Badania pokazują, że leczenie farmakologiczne jest postrzegane jako skuteczna terapia fobii społecznej. Dobre rezultaty wykazywały leki przeciwdepresyjne, szczególnie tzw. inhibitory MAO. Poprawa następowała u 60-80% pacjentów.


Leczenie fobii online stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznej formy terapii. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają opory przed kontaktami bezpośrednimi (np. osoby z fobią społeczną) lub nie mają w swojej okolicy specjalisty, który mógłby przeprowadzić proces terapeutyczny.


Platforma Avigon to miejsce zrzeszające specjalistów z różnych dziedzin, których wykształcenie jest weryfikowane przez pracowników platformy. Aby móc skorzystać z wizyty u specjalisty, należy zarejestrować się, wchodząc na stronę Avigon.pl, następnie w zakładkę zaloguj się oraz zarejestruj się jako Klient. Istotne jest, że w procesie rejestracji wystarczy podać jedynie swój adres e-mail, bez konieczności wpisywania danych personalnych, co zapewnia zachowanie anonimowości. Leczenie online stanowi skuteczną formę pomocy, porównywalną z klasyczną psychoterapią.


Pokud zažíváte nadměrný strach z lidí, nenechte svou fobii narůstat. Čím dříve se s její léčbou začne, tím kratší a účinnější je její léčba. Zarezervujte si termín nezávazné diagnostické konzultaci v našem online kalendáři. Zjistíme společně, o jaký typ strachu se vlastně jedná, určíme míru závažnosti a případné další přidružené obtíže a navrhneme Vám přesný terapeutický postup. V případě jakýchkoliv otázek volejte na naší linku +420 739 375 763, se vším Vám rádi pomůžeme.


Terapia uzależnień online lub Program Ograniczania Picia online to nowa alternatywa dla terapii tradycyjnej. Wygodnie, dyskretnie, anonimowo, indywidualnie lub grupowo, terapia podstawowa lub pogłębiona.


Terapia uzależnień online to oferta skierowana do osób z problemem uzależnienia, mieszkających za granicą Polski, dla których przyjazd do kraju na leczenie nie jest możliwy z powodów zawodowych, rodzinnych lub innych. Nie wykluczamy również osób mieszkających w ojczyźnie, które z powodu braku czasu lub anonimowości nie chcą podjąć terapii swojego uzależnienia w tradycyjnym ośrodku.


Podstawową metodą leczenia ataków paniki jest psychoterapia. W niektórych sytuacjach leczenie farmakologiczne jest konieczne, ale pamiętajmy, że farmakoterapia radzi sobie z aktualnym objawem, okaże się jednak nieskuteczna w docieraniu do przyczyn ataków paniki, a po odstawieniu lekarstw u wielu pacjentów występują nawroty napadów paniki. Aby do nich nie doszło, podczas psychoterapii pacjent poznaje i modeluje swój sposób przeżywania.


Fobia społeczna (inaczej lęk społeczny) jest bardzo rozpowszechnionym problemem, który utrudnia codzienne funkcjonowanie wielu osób. Dotyczy zarówno młodzieży jak i osób dorosłych. Najczęściej pacjenci zgłaszają się z powodu paraliżującej obawy przed odezwaniem się, strachu, że inni zauważą, że się czerwienią lub drżą im dłonie. Osoby borykające się z tymi trudnościami nie rozumieją co się z nimi dzieje i dlaczego uczestniczenie w naturalnych sytuacjach społecznych kosztuje ich tyle stresu.


Począwszy od analizy dynamiki motywacyjnej dziecka, którego rodzic jest jednocześnie źródłem strachu (aktywacja systemu motywacyjnego obrony) i źródłem ukojenia (aktywacja systemu motywacyjnego przywiązania), która stanowi istotę przywiązania zdezorganizowanego w pierwszym dzieciństwie, poprzez rozwój strategii kontrolujących w okresie przedszkolnym, postaramy się przedstawić jak poczynając od tego typu interakcji dziecko-rodzic rozwijają się różne ścieżki psychopatologii. Mówiliśmy bowiem o tym, iż przywiązanie zdezorganizowane w pierwszym dzieciństwie stanowi jądro psychopatologii, ale w trakcie dalszego rozwoju muszą zaistnieć inne czynniki, by rozwinął się obraz kliniczny opisywany przez kryteria DSM.


Zaburzenia lękowe to zespół zaburzeń psychicznych charakteryzujących się znacznymi i niekontrolowanymi uczuciami niepokoju i strachu; do stopnia, w którym funkcje społeczne, zawodowe i osobiste ulegają widocznemu pogorszeniu. Lęk może powodować objawy fizyczne i poznawcze, takie jak niepokój, drażliwość, łatwe popadanie w zmęczenie, trudności z koncentracją, przyspieszone tętno, ból w klatce piersiowej, ból brzucha oraz wiele innych. Objawy te mogą różnić się, w zależności od osoby. Ludzie dotknięci zaburzeniami lękowymi często cierpią na więcej niż jeden ich rodzaj. Bardzo często występują one wraz z depresją, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami apetytu lub z uzależnieniem.


Zwracamy jednak uwagę, że przeciwnie do strachu, tak lęk, może przybrać postać ataków paniki, które nie są związane z przyjemnością, a znacznym dyskomfortem oraz licznymi negatywnymi konsekwencjami. Podczas ataku paniki silnie wzrasta ciśnienie tętnicze krwi, oddech staje się przyspieszony, znacznie wzrasta tętno, a serce zaczyna kołatać. Odczuwa się także ucisk w klatce piersiowej, szum w uszach czy zawroty głowy. Bardzo często występują problemy z oddychaniem i nadmiernym poceniem się.


To pozycja odpowiednia dla starszych przedszkolaków i dzieci szkolnych. Książka podzielona jest na 12 rozdziałów. Najpierw oswoimy strach, jako słowo (także w innych językach), sprawdzimy jak wygląda i skąd pochodzi i jakie są jego rodzaje. Potem dowiemy się co strach robi z naszym ciałem. W 3 rozdziale przeczytamy w jaki sposób i czego różni ludzie mogą się bać. W kolejnym poznamy różne postacie koszmarów sennych. W 5 rozdziale dowiemy się , że zwierzęta także się boją. Później będziemy mogli z dziećmi sprawdzić jakie postacie przyjmuje strach. Okaże się, że może przyjąć postać zmartwienia, zdenerwowania, lęku, przerażenia, paniki, przestrachu, fobii, zgrozy, trwogi czy tremy. W 7 rozdziale przeczytamy o nieustraszonych i odwadze, a także tym czy rzeczywiście niczego się nie boją? W 8 rozdziale okaże sie, że złość też może być strachem, ale w przebraniu . W 9 dowiemy się, że strach może związany być z określonym miejscem. W 10 rozdziale przypomnimy sobie czego ludzie bali się w różnych epokach. W kolejnym znajdziemy przyjemne strachy, których sami sobie dostarczamy, a potem poznamy cały wachlarz , potworów i duchów, a także narysujemy swoje. Na koniec na uważnych czytelników czeka quiz o strachu. 041b061a72


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page